Városlista
2026. június 26, péntek - János

Hírek

2012. Május 09. 14:09, szerda | Belföld
Forrás: STOP / MTI

A belföldi vonatokon hiába keresi majd az étkezőkocsit

A belföldi vonatokon hiába keresi majd az étkezőkocsit

A MÁV-START június 16-án megszünteti az étkezőkocsi szolgáltatást belföldi járatain, a nemzetközi járatokon azonban megmaradnak az étkezőkocsik a belföldi és a külföldi szakaszon is - közölte a vasúttársaság kedden.

Hozzátették: a jelenlegi koncepció nem volt kifizetődő, de a későbbiekben, egy készülő, új szolgáltatási koncepció mentén szeretnék újraindítani a kocsikat.

A MÁV-START számítása szerint az étkezőkocsi szolgáltatáshoz közvetlenül kapcsolható éves kiadásuk mintegy 660 millió forint, bevételük 10,3 millió forint, az üzemeltetést ugyanis a bérlő végzi.

A szolgáltatás megszüntetése érinti a belföldi forgalomban közlekedő pécsi, nyíregyházi, miskolci és debreceni InterCity járatokat.

A MÁV START hangsúlyozza: az utasok igényei alapján tervezik az új szolgáltatási koncepciót, amely tartalmazhat étkezőkocsi szolgáltatást is, de nem a jelenlegi konstrukcióban.

STOP / MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.