Városlista
2026. február 21, szombat - Eleonóra

Hírek

2018. Január 05. 07:27, péntek | Külföld
Forrás: Gazda Árpád, az MTI tudósítója jelenti:

A mélyből feltörő víz kioltotta a nagymajtényi gázkútnál 18 napja égő tüzet

A mélyből feltörő víz kioltotta a nagymajtényi gázkútnál 18 napja égő tüzet

A mélyből feltörő víz kioltotta csütörtök este a nagymajtényi gázkútnál 18 napja égő tüzet, de megtörténhet hogy újra meg kell gyújtani a feltörő földgázt

- közölte az Agerpres hírügynökség a Szatmár megyei Szamos katasztrófavédelmi felügyelőségnek (ISU) az egyik közösségi oldalon tett bejegyzésére hivatkozva.
A bejegyzés szerint a Szatmár megyei tűzoltók egy informális falugyűlésen tájékoztatták a nagymajtényieket a gázkútnál csütörtökön kialakult helyzetről. A tájékoztatás szerint a feltörő víz kioltotta a lángot, de még nem sikerült felszerelni a gázkút lezárását biztosító szerkezetet, ezért a veszély nem hárult el.

"A találkozó során elmagyarázták, hogy (...) a tűzoltók megfigyelés alatt tartják a gázkutat, állandóan méréseket végeznek, és ha újabb gázkitörést észlelnek, újra meggyújtják a lángot" - idézte az Agerpres a katasztrófavédelem közlését. Korábban a katasztrófavédelem illetékese elmagyarázta: ha a feltörő víz az előtt oltja el a lángokat, hogy felszerelnék a csapot, robbanás veszélye áll fenn.

Csütörtökön az ISU közleményben tájékoztatott arról, hogy sikerült levágni a lángoló gázkút fejét, és ezáltal lehetővé vált a kútfő helyettesítése. "Ha ez megtörténik, el lehet kezdeni a földgázkiáramlás lezárását" - idézte az ISU közleményét az Agerpres hírügynökség.

A Szatmár megyei Nagymajtényban, a magyar-román határtól mintegy tíz kilométerre december 18-án hajnalban ütött ki tűz egy földgázkútnál. A kút azóta több méter magas lángokkal égett. Az érintett vállalat közleménye szerint a balesetet egy váratlan földgázkitörés okozta. A vállalat a földgáz kitermelését készítette elő, és lefúrt a földgázrétegig, de még nem szerelte fel a gázkitörés megelőzését biztosító berendezést. A balesetben senki sem sérült meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld

Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere

Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.

2026. Február 19. 15:00, csütörtök | Külföld

XIV. Leó pápa hamvazószerdán a lángokban álló világ hamvairól beszélt