Hírek
2019. Június 27. 06:29, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A villamos hálózat hibája miatt kiesett a paksi atomerőmű 2. blokkja
A villamos hálózat külső hatásra történt meghibásodása miatt kiesett a paksi atomerőmű 2. blokkja - közölte honlapján szerdán az atomerőmű.
A leállásra a védelmi működés következtében került sor - írták.
A blokk várhatóan még szerdán az esti órákban, a hiba elhárítását követően újra névleges teljesítményen üzemel majd - tették hozzá.
A tájékoztatás szerint az eseménynek nukleáris biztonságra gyakorolt hatása nincs, a másik három, 100 százalékos teljesítményen üzemelő blokk működését nem befolyásolja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
2026. Április 28. 15:00, kedd | Belföld
Mészáros Csoport: a TV2 eladását a tulajdonosi kör sem piaci, sem nyomott áron nem tervezi
2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld
Megalakult a Fidesz-frakció
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.
2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:
