Városlista
2026. február 14, szombat - Bálint

Hírek

2023. November 23. 09:26, csütörtök | Életmód
Forrás: MTI

Agrárkamara: idén is lesz elég karácsonyfa

Agrárkamara: idén is lesz elég karácsonyfa

Idén is lesz elég karácsonyfa, a belföldi ültetvények kitermelése elkezdődött - közölte az MTI-vel csütörtökön a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK).

Magyarországon az ünnepi időszakban akár 2 millió fenyőfa is vevőre találhat, a kínálat túlnyomó részét a luc-, az ezüst-, és a Kaukázusban őshonos nordmann teszi ki. Ezekből a környező országokba is jut, míg az itteni piacra körülbelül félmillió fenyő érkezik más országokból. A kitermelés november közepétől a földlabdás fákkal kezdődött - írták.

A közlemény szerint a belföldi termőterület 3000-3500 hektár, túlnyomó részük Vas, Zala, Somogy vármegyében található, de a Mátra és a Bükk környékén, valamint Nógrád vármegyében is sokan foglalkoznak ezzel a tevékenységgel.

Fenyőtermesztésből Magyarországon csaknem 600-700 családi gazdaság él meg. A minőség a jó szaporítóanyagnak és a korszerű termesztéstechnológiának köszönhetően évről évre jobb.

A NAK hangsúlyozta, hogy érdemes valódi fenyőt választani, mert a műfenyő gyártása környezetszennyező, ráadásul a túlnyomó része Kínából érkezik, ökológiai lábnyomát így hosszas a szállítás is növeli. A műanyag fák csak akkor tekinthetők környezetbarátnak, ha legalább 20 évig használják őket - tették hozzá.

Címkék: fenyőfa, karácsonyfa

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 14. 14:00, szombat | Életmód

A Quimby új dalokkal készül márciusi jubileumi koncertjére

2026. Február 14. 10:00, szombat | Életmód

Nagy Dankó Turné 2026 címmel országjáró koncertsorozatot indít a Dankó Rádió

Idén is útjára indul a magyar zene rádiójának országjáró koncertsorozata, a Dankó Klub.

2026. Február 13. 15:00, péntek | Életmód

KSH: januárban a fogyasztói árak átlagosan 2,1 százalékkal nőttek

2026. januárban a fogyasztói árak átlagosan 2,1 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Egy hónap alatt átlagosan 0,3 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak

2026. Február 12. 14:00, csütörtök | Életmód

Az év lepkéje 2026-ban a nagy tűzlepke

A lakossági internetes szavazás alapján a 2026-os év lepkéje a nagy tűzlepke lett - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szerdán az MTI-vel.