Hírek
2024. Április 02. 07:56, kedd |
Életmód
Forrás: Idokep.hu
Anyák napja helyett most virágzik az orgona
Ez nem áprilisi tréfa, a klasszikusan május első hetében szirmait bontogató virág már most pompázik - írja az Időkép.
Olyan érzésünk van, mintha az enyhe időnek köszönhetően kicsit kapkodna az időjárás: nem csak a gyümölcsfák bontották ki korábban a szirmaikat, hanem a leggyakrabban lila és fehér színeiben pompázó orgonabokrok is virágba borultak.
Ahhoz képest, hogy húsvéthétfő van, a Duna-Tisza közén 27-28 fokot mutatnak a hőmérők. Nem csoda, hogy a növények is jóval előrehaladottabb állapotukban vannak.
Fotó: Bene Ádám -Időkép
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 14. 07:35, péntek | Életmód
Hétfő éjjel tetőzik a Leonidák meteorraj
Közelednek az év leggyorsabb hullócsillagai: hétfőről keddre virradó éjszaka tetőzik a Leonidák meteorraj, amikor óránként akár 15 hullócsillag is feltűnhet az égbolton
2025. November 14. 07:28, péntek | Életmód
Jövő tavasztól látogatható a Citadella
A jövő év tavaszán nyílik meg a nagyközönség számára a Citadella, amely újonnan kialakított belső terekkel, kilátóteraszokkal, parkkal és impozáns történelmi kiállítással várja az érdeklődőket
2025. November 12. 07:22, szerda | Életmód
Idén ugyanannyit szánnak a magyarok karácsonyi ajándékra, mint tavaly egy kutatás szerint
Az idén ugyanannyit terveznek költeni a magyarok karácsonyi ajándékra, mint tavaly, átlagosan 75 ezer forintot a Yettel országos reprezentatív kutatása szerint.
2025. November 11. 07:39, kedd | Életmód
November végéig lehet szavazni az Év fájára
November 30-ig lehet szavazni az Év fájára, amelynek három jelöltje a kecskefűz, a hamvas éger és a rezgő nyár - közölte az Országos Erdészeti Egyesület hétfőn az MTI-vel.
