Hírek
2016. Április 25. 07:45, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Az öt éve kihirdetett alaptörvényre emlékezik az Országgyűlés
Az öt éve ezen a napon kihirdetett alaptörvényre emlékezéssel kezdi meg ma négynapos ülését az Országgyűlés.
A házelnök előzetes napirendi javaslata alapján az ülés 13 órakor kezdődik, a képviselők ekkor tartják meg a megemlékezést az alkotmány záró és vegyes rendelkezéseinek azon pontja alapján, amely április 25-ét az alaptörvény napjává minősíti.
A napirend előtti felszólalásokat követően az interpellációkra ismételten két óra áll majd rendelkezésre, az azonnali kérdések és válaszok pedig egy órában hangozhatnak el. Az első ülésnap végén a kedden elfogadni tervezett javaslatok utolsó, bizottsági jelentésekről szóló vitáit bonyolítják le.
A parlament kedden változtathat például a korábban alkotmányellenesnek ítélt jegybanktörvény-módosításon, az eredeti javaslatnál szűkebb lehetőséget hagyva a Magyar Nemzeti Bank (MNB) által alapított gazdasági társaságok adatainak titkosítására.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld
Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév
A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.
2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése
A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.
2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld
BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig
2026. Augusztus 04. 07:00, kedd | Belföld
Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében
Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében - közölte a Duna Médiaszolgáltató Zrt. Sajtó és Marketing Irodája hétfőn az MTI-vel.
