Városlista
2025. szeptember 3, szerda - Hilda

Hírek

2023. Március 19. 08:13, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Bakondi György: jelenleg embercsempészek döntenek arról, hogy kik lesznek európaiak

Bakondi György: jelenleg embercsempészek döntenek arról, hogy kik lesznek európaiak

Jelenleg embercsempészek döntenek arról, hogy kik lesznek majd európai uniós polgárok, ami egészen példátlannak mondható - jelentette ki a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója.

Bakondi György úgy fogalmazott: bűnözői hálózat dönt arról, hogy emberek hogyan, milyen ütemezésben, mennyi pénzért léphetnek be Európába, az európai hatóságok pedig 2015 óta nem lépnek fel megfelelő módon ez ellen.

Hozzáfűzte, vannak kísérletek, például az olasz kormányzat részéről, de a tengeren például a "vízből való mentésre" mint fontos emberi jogra hivatkoznak - ami így is van -, ugyanakkor a kimentés nem jelenti azt, hogy valaki politikai menedékjogot kapjon Európába, ilyen egyetlen jogszabályban sincs. Mindig a legközelebbi partszakaszra kellene visszavinni a kimentetteket.

"A minket közvetlenebbül érintő" balkáni útvonalon más módszerekkel kísérleteznek az illegális migránsok: itt eldobálják, megsemmisítik az okmányokat, hogy ne lehessen megállapítani a személyazonosságukat, ne legyen könnyen megállapítható az esetleges korábbi bűnözői vagy terrorista múlt, vagy az, hogy korábban már tartózkodtak illegálisan Európában - mondta.

A belbiztonsági főtanácsadó kiemelte, hogy Magyarország 2015 óta nagyon nehéz küzdelmet folytat saját határainak és az Európai Unió határainak védelme érdekében, amihez az elmúlt években "nem sok segítséget kaptunk" az uniótól.

"Sokkal inkább kritikát és politikai támadást kaptunk, sőt ellentmondásos nyilatkozatok után európai bírósági bírságolás is küszöbön áll a magyarországi migrációs politika miatt" - fogalmazott.

Bakondi György szerint annak nem lenne akadálya, hogy Németország, Franciaország vagy Svédország - ha munkaerőre van szüksége - legálissá tegye a migrációt, a nagykövetségein okmányok alapján, kellő szűrés után lehetővé tegye a beutazást munkavállalási célból a saját országába.

A határok ellenőrizetlen megnyitásával, a migránsok kvóta szerinti szétosztásával továbbra sem értünk egyet, és - az ukrajnai háborúhoz és a genderkérdéshez való viszonyunk mellett - ezért éri Magyarországot rendszeresen politikai támadás és nyomásgyakorlás - fűzte hozzá.

Bakondi György arról is szólt, hogy nemzetállami szinten bonyolult, összetett, hatóságok által jól koordinált munka zajlik a határőrizetben, az Európai Unió szintjén viszont "a politikai akarat hiánya látszik". Azok a nyilatkozatok pedig, amelyek az utóbbi hetekben mintha változást jeleznének, véleménye szerint sokkal inkább szólnak a közeledő uniós választásoknak, mint a határőrizet rendszerszintű megváltoztatásának.

Az illegális migráció megítélésében a főtanácsadó szerint az hozhat változást, hogy azokban az országokban, ahol a nagy tömegben beáramló illegális migránsok a közbiztonságot súlyosan fenyegető magatartást tanúsítanak, a lakossági reakciók miatt előbb vagy utóbb akár politikai változások is lehetnek.

Címkék: migráció

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld

Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.

2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza

Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -

2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld

Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport

A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld

Változékony idő várható szeptember első hetében