Városlista
2026. június 1, hétfő - Tünde

Hírek

2024. Február 10. 12:45, szombat | Belföld

Bayer Zsolt szerint is mielőbb meg kell magyaráznia döntését Novák Katalinnak

Bayer Zsolt szerint is mielőbb meg kell magyaráznia döntését Novák Katalinnak

Bár a publicista szerint az ellenzéknek semmilyen morális alapja nincs a köztársasági elnök lemondását követelni, mégis maga is úgy véli, hogy Novák Katalin nem hallgathat tovább az ügyben.

A Magyar Nemzeten közzétett véleménycikkében leszögezi, hogy „ügy, az van” és nem csak jogi, hanem morális értelemben. Sőt, igazából jogi ügy nincs is talán, merthogy jogi szempontból nincs miről beszélni, ugyanis minden a lehető legjogszerűbben történt.

„De mivel ez ettől még morális ügy, és nem csupán jogi, mi nem állhatunk meg itt. Nekünk muszáj kimondanunk néhány nagyon fontos dolgot. Például azt, hogy mi bízunk a köztársasági elnökünkben. Mi hiszünk neki. Éppen ezért, s mert ez – ismétlem sokadszor – morális ügy, a mi morális ügyünk, ami a mi táborunk, a normalitás táborának szíve közepébe talált, válaszokat kell kapnunk” – jelentette ki Bayer.

A köztársasági elnök nem hallgathat tovább. Meg kell szólalnia, és el kell mondania, mit miért tett. Meg kell indokolnia döntését, el kell mondania, ki és milyen indokkal kért kegyelmet, s ő milyen megfontolások alapján döntött úgy, ahogy. Ez nem úszható meg, nem spórolható meg – ez morális kötelesség. Ezt várjuk. És tőle várjuk – fogalmazott.

Fotó: MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 31. 15:00, vasárnap | Belföld

Megerősítette a magyar államadós-osztályzatot az S&P

2026. Május 31. 13:00, vasárnap | Belföld

Bóna Szabolcs: új fejlesztési lehetőségek nyílhatnak meg a mezőgazdaság és az élelmiszeripar számára

Ismét van lehetőség a fejlődésre és a fejlesztésekre az uniós források megnyitása után - közölte az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombaton reggel.