Hírek
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap |
Belföld
Forrás: Idokep.hu
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
Vasárnap még enyhe, több helyen trópusi éjszakában lesz részünk. Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés. Többfelé élénk, erős északi, északnyugati szél söpri ki a forró levegőt. A szombati naphoz képest
4-9 fokkal eshetnek vissza a maximumok,
28 és 33 fok között tetőzhet a hőmérséklet. Elszórtan, legkisebb eséllyel északnyugaton alakulhatnak ki záporok, zivatarok, melyeket helyenként felhőszakadás, 1-2 centis jégeső is kísérhet.
Hétfőn is több helyen megélénkül, keleten megerősödik az északias szél. Napos, gomolyfelhős idő lesz csapadék nélkül. A délutáni maximumok még a vasárnapinál is barátibb tartományban, 26 és 31 fok között alakulnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld
Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon
2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban
Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.
2026. Április 08. 17:00, szerda | Belföld
Megkezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése
Hamarosan megkezdődik a jelenleg legnagyobb magyarországi vasútfejlesztési projekt, a zalaszentiváni deltavágány közel 12 milliárd forintból megvalósuló beruházása - közölte keddi sajtótájékoztatóján Zalaegerszeg polgármestere.
