Hírek
2022. Május 26. 12:32, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok/ügyészség
Busznak csapódott egy ittas, bedrogozott sofőr, súlyos sérülést okozott
Nemcsak alkoholt, hanem drogot is fogyasztott mielőtt a volán mögé ült. Többen is megsérültek miatta.
Súlyos testi sértést okozó, ittas állapotban elkövetett járművezetés bűntette és kábítószer fogyasztásával elkövetett kábítószer birtoklásának vétsége miatt emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség azzal a 25 éves helybeli férfival szemben, aki 2021. augusztus 30-án kocsijával busznak ütközött az egyik pápai körforgalomban.
A vádirat szerint az elkövető délután öt óra körül, szeszes ital fogyasztását követően ült kocsiba, és azzal a belvárosban közlekedett. Ittasságából kifolyólag a megengedettnél lényegesen gyorsabban, mintegy 70-75 kilométeres sebességgel hajtott ki a buszpályaudvar közelében lévő körforgalomból, ahol átsodródott a haladási irányát tekintve bal oldali forgalmi sávba, és ott nekiütközött egy 14-16 kilométeres sebességgel haladó menetrend szerinti autóbusznak. A buszban öten utaztak, akik közül egy nő felkartörést, míg a többi utas nyolc napon belül gyógyuló könnyű sérüléséket szenvedett – közölte az ügyészség.
A balesetet követően végzett vizsgálatok alapján megállapították, hogy a vádlott nemcsak alkoholt, de korábban kábítószert is fogyasztott.
Az ügyészség a vádiratában a korábban ittas vezetés miatt már büntetett és jelenleg bűnügyi felügyelet alatt álló férfival szemben arra tett indítványt, hogy a bíróság a vádlottat börtönbüntetésre ítélje és a közügyek gyakorlásától, valamint határozott időre a közúti járművezetéstől is tiltsa el.
A vádlott előkészítő ülésen történő beismerése esetére az ügyészség 2 év börtönbüntetés, 3 év közügyek gyakorlásától eltiltás és 4 év járművezetéstől eltiltás kiszabását indítványozta a Pápai Járásbíróságnak – tette hozzá a vádhatóság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését
Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.
