Hírek
2019. Február 08. 19:13, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Csökkent a légi utasforgalom bővülési üteme, de rekord magas volt a gépek kihasználtsága tavaly
A 2017-es évhez képest tavaly némileg csökkent a légi utasforgalom bővülési üteme, de a járatok kihasználtsága rekord szintre nőtt
– olvasható a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) csütörtöki, MTI-hez eljuttatott közleményében. Az adatok szerint az értékesített utaskilométerben mért teljesítmény 6,5 százalékkal haladta meg a 2017-es szintet, szemben az egy évvel korábbi növekedési ütemmel, amikor 8 százalékkal bővült a szektor.
Az IATA azonban optimizmusának adott hangot, mivel a járatok kihasználtsága rekord szintre, 81,9 százalékra emelkedett. A legjobban Észak-Amerikában töltötték a járatokat (82,5 százalék), Európában az átlagos kihasználtság 81 százalék volt.
Alexandre de Juniac, az IATA elnök-vezérigazgatója az adatokat kommentálva azt közölte: idénre is hasonló mértékű növekedést várnak. A Brexit folyamata és az Egyesült Államok, illetve Kína közötti kereskedelmi viszony megromlása azonban jelentős bizonytalanságokat hordoz.
A szervezet az éves áruforgalomban tavaly 3,5 százalékos növekedést mutatott ki, míg 2017-ben 9,7 százalékos növekedést produkált a szektor. Ezért Alexandre de Juniac azt javasolta, hogy a légi árufuvarozók koncentráljanak azokra a területekre, amelyekben jók: így az e-kereskedelemre, illetve az idő- és hőmérséklet-kritikus szállítmányok célba juttatására.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld
Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása
2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást
Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.
2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld
Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország
Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját
