Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2016. December 14. 11:17, szerda | Külföld
Forrás: mti

Dízelbotrány - Gyanúba keveredett az Audi A3-as modell

Dízelbotrány - Gyanúba keveredett az Audi A3-as modell

Az Európai Bizottság laboratóriumának mérései alapján emissziósérték-manipuláló szoftver használatának gyanúja vetült az Audi legújabb A3-as modelljére is - számolt be szerdán a Süddeutsche Zeitung német lap hírportálja.

Az Európai Bizottság Joint Research Centre (JRC) laboratóriumának vizsgálatai eredménye szerint fennáll annak a gyanúja, hogy a motorvezérlő szoftver az Audi legújabb A3-as modelljében is kedvezőbb károsanyag-kibocsátási értékeket produkál, mint a tényleges használat során.

Az Audi egyik legnépszerűbb modelljének számító A3 a német szövetségi gépjármű nyilvántartó hivatal, a Kraftfahrtbundesamt (KBA) mérései alapján a legjobb "Euro 6"-os környezetvédelmi besorolást kapta meg. A JRC azonban mérőpadon végzett tesztek során a károsanyag-tisztítás kikapcsolására következtetni engedő jeleket vélt felismerni a mérési eredményekben.

Az Audi szóvivője a lap értesülésével kapcsolatban rámutatott, hogy az Audi A3 2,0 literes TDI motorja "független" mérések szerint is megfelel az "Euro 6" környezetvédelmi norma követelményeinek, a JRC vizsgálatairól pedig a konszern semmiféle információval nem rendelkezik.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 17. 07:34, szerda | Külföld

Az ügyész halálbüntetést javasol a Charlie Kirk elleni merénylet gyanúsítottjára

Az ügyész halálbüntetés javaslatával nyújtotta be a vádiratot a bírósághoz a Charlie Kirk elleni halálos merénylettel gyanúsított Tyler Robinson ügyében kedden.

2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld

A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett

A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.

2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld

Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat

Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.

2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld

Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből

Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.