Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2015. Július 05. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Egyre több hátrányos helyzetű fiatal tanul tovább

Egyre több hátrányos helyzetű fiatal tanul tovább

Egyre több hátrányos helyzetű fiatal tanul tovább - erről Langerné Viktor Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkára beszélt az M1 aktuális csatornának.

Az államtitkár elmondta: tavaly 816 fiatal vett részt az Út a diplomához programban, s külön örömét fejezte ki, hogy 11 százalékuk kistelepülésről jelentkezett. Hozzátette: míg korábban elsősorban a társadalomtudományok, a pedagógia és a zenei szakok iránt érdeklődtek a hátrányos helyzetű fiatalok, ma már jogász-, orvos-, védőnőhallgatók is vannak köztük.

Ismertette: 3 százalék körüli azoknak a hátrányos helyzetűeknek a száma, akik diplomát szereztek, a támogatásukról szóló nemzeti stratégia megalkotása előtt ez 0,2 százalék volt.

Langerné Viktor Katalin úgy fogalmazott: ezek a lehetőségek mind azt erősítik a fiatalokban, hogy nekik is van lehetőségük, teljesen mindegy hova születtek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját

2025. Május 01. 08:41, csütörtök | Belföld

Összeomlott Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja Maroshévízen

Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen - tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.

2025. Május 01. 08:35, csütörtök | Belföld

Meteorológia: nyáriasan meleg idő lesz május 1-jén

Napos, csapadékmentes idő várható a hosszú hétvége első felében, majd szombat délután az ország északi, északkeleti vármegyéiben záporokra, zivatarokra lehet számítani - derül ki a HungaroMet Zrt. szerdai videójából.