Hírek
2022. Március 20. 16:06, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
El akarta dobni magától az életét, a rendőrök mentették meg

Végzetes lépésre szánta el magát egy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében lakó nő. Életét a Bükk hegységben akarta eldobni magától, de a keresésére indult miskolci rendőrök és rendészek megakadályozták a tragédiát.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Tevékenységirányítási Központjába érkezett bejelentés 2022. március 18-án az éjszakai órákban, hogy egy nyírlugosi nő ismeretlen helyre távozott otthonából és véget akar vetni az életének – közölte a rendőrség.
Telefonjának adatai szerint Bükkszentkereszt környékén tartózkodhat, ezért értesítették a miskolci rendőröket. Egy tíz fős járőrcsoport azonnal a nő keresésére indult, hozzájuk csatlakozott a Miskolci Önkormányzati Rendészet négy rendésze is.
A kutatás során először – éjfél előtt – az asszony autójára bukkantak rá egy erdészeti úton, majd 50 perc múlva a nőt is megtalálták egy hegyoldalban, eszméletlenül a talajon fekve.
Az erősen lecsökkent testhőmérsékletű nőt a rendőrök egy takaróval betakarták és gyalogosan vitték el a szolgálati autójukig. Ebbe beültették, majd azzal vitték tovább az időközben a helyszín közelébe ért mentőszolgálat járművéhez.
A mentőszolgálat munkatársai az asszonyt kórházba szállították.
Ha Ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123 ingyenes, lelki elsősegély számot!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta
2025. Szeptember 17. 07:31, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy korszak véget ért
Annak a korszaknak vége van, amikor azt tudtuk mondani, hogy tőlünk nyugatra minden jó, és semmi mást nem kell csinálni, mint lemásolni azt, ami ott történik
2025. Szeptember 17. 07:29, szerda | Belföld
KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit
Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt.
2025. Szeptember 17. 07:27, szerda | Belföld
OKF: a fűtési szezon közeledtével érdemes próbafűtést végezni
A közelgő fűtési szezon előtt, még a hidegebb időjárás beállta előtt érdemes otthon próbafűtést végezni, amelynek során időben kiderülhetnek az esetleges meghibásodások, és el lehet végeztetni a szükséges javításokat