Hírek
2015. November 30. 08:12, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI - fotó: hirado.hu
EU-török csúcs - Ifj. Lomnici: az EU elismerte, hogy nem képes megvédeni külső határait
A vasárnapi csúcstalálkozón elfogadott nyilatkozattal az Európai Unió (EU) elismerte, hogy nem képes megvédeni külső határait és Törökország nélkül nem tudja megoldani a migránsválságot
- mondta ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász hétfőn az M1 aktuális csatorna műsorában.Az elfogadott nyilatkozatnak mindenképpen győztese Magyarország és Törökország is - közölte ifj. Lomnici Zoltán.
"A kvótarendszer már a múlté, Magyarországnak nem kell a kényszerbetelepítésben részt venni", nem kell befogadnia migránsokat - fogalmazott.
Az uniós és a török vezetők brüsszeli rendkívüli csúcstalálkozó keretében zárónyilatkozatban fogadták el vasárnap azt a közös akciótervet, amely a remények szerint kulcs lehet a menekültválság megoldásához és felgyorsíthatja Törökország uniós csatlakozását is.
Törökország erőfeszítéseket tesz az Európába irányuló illegális migráció megfékezése érdekében, az EU pedig 3 milliárd euróval támogatja a Törökországban tartózkodó, mintegy 2 millió szíriai menekült ellátását. Ez a pénzügyi keret - amelyhez Magyarország 18 millió euróval járul hozzá - kétéves periódusra szól.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését
Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.
