Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2012. Május 30. 07:07, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Félmilliárdért fejleszt Győrben az ALTEO

Félmilliárdért fejleszt Győrben az ALTEO

Jelentős, 500 millió forintos fejlesztést hajtott végre a Győri Erőműben az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. A feltörekvő energetikai csoport három új, modern Caterpillar gázmotort telepített a létesítményben.

A fejlesztéssel tovább javul az ALTEO kogenerációs portfóliójának hatékonysága. A társaság ugyanakkor folytatja megújulófókuszú növekedési stratégiájának a megvalósítását.

Jelentős, mintegy 500 millió forint értékű fejlesztést hajtott végre a Győri Erőműben az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. A tőzsdén jegyzett feltörekvő energetikai csoport három, egyenként 1 Megawatt teljesítményű Caterpillar-gázmotort telepített a létesítményben, ezzel az erőmű villamosenergia-termelő kapacitása 5 Megawattra nő. „A fejlesztés révén az erőmű értékes szereplővé válik a villamosenergia-piacon, hiszen ezentúl önálló ügyleteket is köthet” – hangsúlyozta ifj. Chikán Attila, az ALTEO vezérigazgatója a motorok mai átadó ünnepségén. A fejlesztés alacsony beruházásiköltség-szint mellett valósult meg, ráadásul a gázmotorok üzemeltetése többleterőforrást sem igényel – tette hozzá az ALTEO első embere.

A fejlesztésbe 2011 végén kezdett bele az ALTEO. A beruházásnak köszönhetően a Győri Erőmű a fogyasztók hőigényének jelentősebb részét tudja hatékonyan, villamos-energiával kapcsoltan megtermelni. Az új gázmotorok telepítésével a régi, 1 MW-os gőzturbina véglegesen üzemen kívül lett helyezve.

Mintegy 50 millió forint értékű hatékonyságjavító fejlesztés már korábban megvalósult a Győri Erőműben. A beruházás nyomán az erőmű a régi gőzalapú hőellátó rendszerét forróvíz-alapú technológiára állította át. „Az új rendszer elődjénél jóval magasabb hatásfokú, ezáltal jelentős költségmegtakarítást jelent a számunkra” – mutatott rá a fejlesztés eredményére ifj. Chikán Attila.

A beruházások révén erősödött az ALTEO kogenerációs portfóliója. A fejlesztéseknek azonban a hatásfoknövelés, a költségcsökkentés, és ezeken keresztül az eredménytermelő képesség erősítése a célja, a feltörekvő energetikai csoport növekedési stratégiájának fókuszpontjában ugyanis a megújuló forrásokon nyugvó energiatermelés áll. Jelzi ezt, hogy a társaság legfrissebb akvizíciójára szélenergia-területen került sor; az ALTEO éppen a múlt héten írt alá egy 3 milliárd forintos szerződést három szélerőmű megvásárlásáról.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten

Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.

2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld

Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak

A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.

2026. Augusztus 02. 08:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a HungaroMet

Erős, a figyelmeztetési kritériumot meghaladó vasárnapi UV-B sugárzásra figyelmeztet, és fokozott védekezést javasol a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.

2026. Augusztus 02. 06:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: újra üzemel a Dunamenti Erőmű, Paks viszont ma leáll

A gyors javításnak köszönhetően 3 nap után újra üzemel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Facebook-oldalán a miniszterelnök szombaton délután.