Hírek
2021. Szeptember 15. 12:14, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI/Máthé Zoltán
Gulyás: Magyarország ma Európa egyik legbiztonságosabb és legszabadabb országa járványügyi szempontból

A kormány értékelése szerint a koronavírus negyedik és azt követő hullámai alapvetően eltérnek majd az előzőektől, hiszen az oltás védettséget ad, aki be van oltva, annak a védettsége sokszorosára nő
- közölte a járványügyi helyzettel kapcsolatban a Miniszterelnökséget vezető miniszter szerdán Budapesten, a Kormányinfón.
Ha az oltás működik, Magyarország működik - hangoztatta. Hozzátette: Magyarország ma Európa egyik legbiztonságosabb és legszabadabb országa járványügyi szempontból.
A miniszter közölte, az idősebbek veszélyeztetettsége most is nagyobb. Arra kért mindenkit, aki még nem tette, oltassa be magát.
Jelezte azt is, hogy az országban bőven van oltóanyag és Magyarország csatlakozik a 12 év alattiaknak adható oltások uniós beszerzéséhez, ha lesz ennek a korosztálynak beadható vakcina, Magyarország is beszerez belőle.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld
Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen
A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -
2025. Szeptember 19. 07:33, péntek | Belföld
Kövér László: nemzetpolitikai értelemben az elmúlt tizenöt év volt a legeredményesebb időszak
2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Belföld
Orbán Viktor: a svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja
A svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az X-en a svéd kormányfőnek üzenve.
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.