Hírek
2018. Február 09. 11:20, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Házilag átalakított kocsival okozott gázrobbanást a benzinkúton
Vádat emeltek azzal a férfival szemben, aki házilag átalakított járművével gázrobbanást okozott 2015 októberében egy szegedi töltőállomásnál - tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség helyettes szóvivője az MTI-t.
Serfőző Katalin közölte, a férfit foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétségével vádolják.
A férfi 2015 októberében három gáztartályt szerelt be a járműbe, a meglévő gyáriak mellé, anélkül, hogy a beszerelés elvégzésére képesítése, engedélye lett volna. A vádirat szerint a beszerelés szakszerűtlen volt, a gáztartályok érvényessége lejárt, az átalakítására a vádlott nem kért előzetesen hatósági engedélyt.
A férfi az átalakított kocsival 2015. október 16-án éjszaka földgázt tankolt egy szegedi töltőállomáson. A tankolás közben az egyik illegálisan beszerelt tartályban megnőtt a nyomás, az elrepedt, majd a gépjárműből kiszakadt, és a földgáz magas nyomáson kiáramlott a tankból.
A robbanás miatt egy ember súlyos, a vádlott és egy másik férfi könnyű sérülést szenvedett. A töltőállomásban mintegy 34 millió forintos kár keletkezett - tudatta az ügyész.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld
MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus
2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson
Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.
2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld
Ma indul az Otthoni Energiatároló Program
Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez
2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk
Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.
