Hírek
2016. Július 05. 07:36, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Illegális bevándorlás: jelentősen megerősítették a határvédelmet
Jelentősen megerősítették a határok védelmét, sok rendőr és katona érkezett, valamint az eszközparkot is bővítették - közölte a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna hétfő esti műsorában.
Bakondi György ezt azzal kapcsolatban mondta el, hogy éjféltől úgynevezett mélységi határőrizetet vezetnek be a magyar hatóságok a szerb és a horvát határ mentén. Azokat a migránsokat, akiket a határtól számított nyolc kilométeres távolságon belül elfognak, visszakísérik a kerítésen található kapukig, és útbaigazítják a legközelebbi tranzitzóna felé.
A belbiztonsági főtanácsadó hangsúlyozta: az a cél, hogy az összes illegális határátlépőt elkapják.
Bakondi György arról is beszélt, hogy az embercsempészet igazi irányítói nem mennek a határok közelébe, hanem a távolból mozgatják a szálakat, ahogyan ez a szervezett bűnözés egyéb formáira is jellemző. Bár idén Magyarországon már több mint százhatvan embercsempészt fogtak el - szinte minden napra jut ilyen eset -, ők valójában csupán "futárok", "szállítók" - mondta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld
Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el
Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt
2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld
Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el
Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt
2026. Június 29. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után
A magyar költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után - közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán közzétett videójában.
2026. Június 29. 09:02, hétfő | Belföld
Hőség - Meteorológia: hétfőn nagyon erős UV-B-sugárzás várható
Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte - közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap az MTI-vel.
