Városlista
2025. szeptember 1, hétfő - Egon

Hírek

2016. Február 11. 07:41, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Illegális bevándorlás: tavaszra fokozódik a migrációs nyomás

Illegális bevándorlás: tavaszra fokozódik a migrációs nyomás

A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint tavaszra fokozódik a migrációs nyomás.

Bakondi György az M1 aktuális csatorna szerda esti műsorában azt mondta: "nagyon jelentős fenyegetést jelent" a migrációs hullám; januárban "több mint 62 ezren érkeztek Európába, ez több, mint tavaly júniusban", és a tavaly januári adat sokszorosa - tette hozzá.

Közölte: a magyar határrendészeti rendszer nagy létszámmal, fejlett technikai eszközökkel - például hőkamerákkal, éjjellátó berendezésekkel -, a "jogi oltalommal" és a műszaki akadályrendszerrel készen áll, hogy az eddiginél nagyobb migrációs nyomással szembenézzen.

A főtanácsadó kitért arra is: kedden hetvenkét embert fogtak el a határon, olyan területekről érkezőket - köztük afrikaiakat, pakisztániakat, nepáliakat -, akiket a macedón határról nem engedtek tovább, ezért ők maguk és az embercsempészek is megpróbálnak új útvonalakat keresni Nyugat-Európa felé.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld

Változékony idő várható szeptember első hetében

2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő | Belföld

Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak

Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.

2025. Szeptember 01. 07:52, hétfő | Belföld

Startol az Otthon Start program

Albérletből saját otthonba, \"pár óra és startolunk\" - írta Panyi Miklós, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára a Facebook-oldalán vasárnap az Otthon Start programról szóló bejegyzésében.

2025. Augusztus 31. 08:34, vasárnap | Belföld

ÉKM: fontos szakaszához érkezett a déli körvasút építése