Városlista
2026. február 19, csütörtök - Zsuzsanna

Hírek

2022. Július 11. 09:02, hétfő | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Ismét a plenáris ülés előtt a 2023-as költségvetés

Ismét a plenáris ülés előtt a 2023-as költségvetés

Kétnapos ülést tart a héten az Országgyűlés, ismét a plenáris ülés elé kerül a 2023-as költségvetési törvényjavaslat.

Hétfőn 13 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik az ülés.

Ezt követően három órán keresztül interpellációk, azonnali kérdések és kérdések hangzanak el a parlamentben.

A képviselők bizottsági jelentéseket és az összegző módosító javaslatokat is megvitatnak.

A napirenden szerepel annak a jegyzőkönyvnek a kihirdetése, amely Horvátország uniós csatlakozása miatt készült az EU és Közép-Amerika közötti társulási megállapodáshoz. Tárgyalják az unió és Katar közötti légiközlekedési megállapodást.

Ugyancsak megvitatják a honvédelmi adatkezelésekről szóló törvényjavaslat bizottsági jelentéseit és összegző módosító indítványát. Az újraszabályozott különleges jogrend miatt új honvédelmi törvény lép hatályba novemberben, emellett az adatvesztést szeretnék elkerülni, ezzel indokolja a kormány a honvédelmi célú adatkezelési szabályok felülvizsgálatát.

Az utolsó napirendi pont a 2023-as költségvetés összegző módosító indítványának vitája. A módosító javaslat, az eredeti előterjesztéshez képest, némileg több bevétellel és kiadással számol, de a hiányt változatlan mértékben határozza meg.

Az Országgyűlés tavaszi, rendes ülésszaka június 15-ig tartott, azóta rendkívüli üléseken tanácskoznak a képviselők.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 18. 10:00, szerda | Belföld

Nagy Márton: a bankok túl drágák és túl sokan vannak

A bankok még mindig túl drágák és túl sokan vannak - írta Facebook-bejegyzésében Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter kedden.

2026. Február 18. 06:35, szerda | Belföld

Két menet lesz a fővárosban március 15-én

Megszervezik a békemenetet, illetve a TISZA Párt is nagygyűlést tart a nemzeti ünnepen.

2026. Február 17. 13:00, kedd | Belföld

MVM: elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok - közölte az MVM hétfőn az MTI-vel.