Hírek
2016. Augusztus 08. 07:51, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Keveset költenek a Magyarországra látogatók

A Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) fejlesztési vezérigazgató-helyettese szerint túl kevés időt töltenek az országban az ide látogatók, és nem költenek eleget.
Princzinger Péter az M1 aktuális csatorna vasárnapi műsorában azt mondta, hogy egy turista átlagosan két és fél napot tartózkodik Magyarországon, és mintegy 290 eurót költ.
Ezt az összeget két-három éven belül a duplájára szeretné emelni az MTÜ, amely az országban eltöltött időt is növelné, valamint "azt sem bánná", ha többen érkeznének.
A vezérigazgató-helyettes szerint meg kell fontolni, hogy más irányba, a mennyiségtől a minőség felé mozduljon el a magyar turizmus, tehát ne csak azért jöjjenek vendégek az országba, mert olcsó.
Hozzátette: jelenleg leginkább német nyelvterületről, valamint az Egyesült Királyságból érkeznek turisták, de érdemes lenne megcélozni az Egyesült Államokat, Kanadát, Brazíliát és a Távol-Keletet is.
A fejlődésben fontos szerepet játszhat az a csaknem 11 milliárd forintos program, amelyet a turisztikai kínálat népszerűsítése és az idegenforgalmi vállalkozások piacra jutásának elősegítése érdekében indít az MTÜ. Princzinger Péter reményei szerint ennek eredményei 2018 közepétől válnak majd érezhetővé.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak
A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget