Hírek
2012. Október 30. 10:32, kedd |
Helyi
Forrás: Csengey Dénes Kulturális Központ
Ki mit tud? Paks 2012

Kilencedik alkalommal szerveznek Ki mit tud? tehetségkutató versenyt Pakson. Az idei rendezvényre négy kategóriában nevezhetnek a versenyzők.
Két helyszín, a Csengey Dénes Kulturális Központ (Gagarin u. 2), valamint a Pro Artis Alapfokú Művészetoktatási Intézmény (Deák Ferenc u. 9.) ad otthont a tehetségkutató rendezvénynek 2012 november 24-én (szombaton).
A Ki mit tud?-ra jelentkezők négy kategória közül választhatnak, minden nevező kategóriánként csak egy produkcióban szerepelhet.
A kategóriák:
vers- , próza- és mesemondás (egyéni), korcsoport: alsós (1-4. osztály), felsős (5-8. osztály) és középiskolás (9-13. osztály)
tánc (szóló, páros és csoportos), korcsoport: alsós (1-4. osztály), felsős (5-8. osztály) és középiskolás (9-13. osztály)
hangszeres zene (szóló és kamara - maximum 8 fő), korcsoport: felsős (5-8. osztály) és középiskolás (9-13. osztály)
ének (szóló és duett) korcsoport: felsős (5-8. osztály) és középiskolás (9-13. osztály)
A bemutatkozások időtartama nem haladhatja meg az 5 percet. A tánc, a hangszeres zene és az ének kategóriák esetén legfeljebb 20 nevezést, a vers-,
próza- és mesemondás kategóriák esetében pedig 30 nevezést (beérkezési sorrendben) a maximum.
A vers-, próza- és mesemondás, ének, valamint a hangszeres zene kategóriákra való nevezés feltétele 2 szabadon választott mű (vers-, próza- és mesemondás
kategória esetén hangulatában, stílusában eltérő művek). A hangszeres zene kategóriára jelentkezőknél a zenei kíséret megengedett, de mindenkinek
magának kell gondoskodnia róla.
Kategóriánként szakmai zsűri értékeli a versenyzőket. A díjazottak arany, ezüst és bronzminősítésű oklevelet kapnak. Nevezési díj nincs. A jelentkezéseket október 29-ig várják.
Bővebb információ kérhető Halász-Tisza Veronikától a 75/830-353-as telefonszámon, vagy a halasztisza @ paksivmk.hu e-mail címen.
A jelentkezési lap letölthető a www.paksivmk.hu és a www.paks.hu honlapokról.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 06. 07:42, szerda | Sport
BL-selejtező - Megismételné hat évvel korábbi sikerét a Ferencváros
Szerda este a Ludogorec otthonában lép pályára a Ferencváros a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójában, a magyar bajnok hat évvel korábban sikerrel vette a bolgár csapat elleni párharcot.
2025. Augusztus 06. 07:41, szerda | Életmód
Sziget - Jelentősen emelkedik a magyar fesztiválozók száma
Az idei Sziget fesztiválon a bérletesek és a napijeggyel érkezők között is jelentősen magasabb lesz a magyar látogatók száma. Külföldről Hollandiából jönnek a legtöbben, miközben a környező országok felzárkóztak