Hírek
2020. Október 02. 12:58, péntek |
Belföld
Forrás: infovárosok
Kislányt és látássérült unokabátyját tették boldoggá a rendőrök
Egy 6 éves kislányt és látássérült unokabátyját tették boldoggá a szigetszentmiklósi rendőrök, amikor visszaadták a gyermek nyáron ellopott tabletjét - közölte a rendőrség.
Unokahúgát lepte meg születésnapján a 30 éves látássérült férfi 2020 nyarán egy okos eszközzel. A kislány nagyon megszerette a tabletet, ám augusztus végén csak a hűlt helyével szembesült, nem találta a szekrényen, ahová előzőleg tette. A család az egész házat átnézte, de egyre erősebb volt a gyanú, hogy valaki elvitte a 75 ezer forintos készüléket, ezért feljelentést tettek a rendőrségen.
A szigetszentmiklósi nyomozók kiderítették, a kislány édesanyjának egyik barátnője vitte magával, az egyik látogatásakor egyszerűen becsúsztatta kézitáskájába a tabletet, majd elköszönt és hazament.
A 34 éves szigethalmi nőt elfogták, előállították. Kihallgatásán beismerte a bűncselekmény elkövetését, elmondása szerint tettét azóta nagyon megbánta, vele szemben lopás vétségének megalapozott gyanúja miatt folytatja le a további eljárást a Szigetszentmiklósi Rendőrkapitányság.
Az ellopott és megtalált tabletet a rendőrök visszaadták boldog tulajdonosának.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
