Hírek
2021. Október 28. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Koronavirus.gov.hu: a legerősebb védelmet az oltás adja
A koronavírus ellen a legerősebb védelmet az oltás adja - emelték ki szerdán a koronavirus.gov.hu oldalon, ahol ismét az oltásra való regisztrációra és időpontfoglalásra buzdítottak.
A kormányzati portálon felhívták a figyelmet, hogy a koronavírus delta variánsa miatt több országban és Magyarországon is újra emelkedik a fertőzöttek száma. "A legnagyobb veszélyben a beoltatlanok vannak" - szögezték le.
A beoltottak kevesebb mint 1 százaléka betegszik meg, és a betegség lefolyása az oltottaknál általában jóval enyhébb - tették hozzá.
Azt írták: a magyar lakosság többsége regisztrált védőoltásra és már fel is vette; 12-19 éves korosztály 46 százaléka, a 20-59 éves korosztály 64 százaléka, a 60 év felettiek 85 százaléka már oltott.
A beoltatlanok számára a regisztrációs honlap (www.vakcinainfo.gov.hu) és az internetes időpontfoglaló (https://www.eeszt.gov.hu/hu/web/guest/covid-oltas-idopontfoglalas) is folyamatosan nyitva van - írták a honlapon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld
Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat
A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.
2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről
Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség
