Hírek
2012. Július 21. 09:15, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Középkori kalandok a simontornyai várban
Középkori kalandok címmel indít több mint egyéves programot diákoknak és családoknak a Simontornyai Vármúzeum.
Az októberben kezdődő 15 hónapos projekt keretében a simontornyai és a pincehelyi iskola mintegy 1500 tanulójának tartanak a vár történetéhez kapcsolódó múzeumi és tematikus órákat - mondta az MTI-nek K. Németh András, a múzeum igazgatója.
A program, amelyhez 9,8 millió forintos európai uniós támogatást nyert el a közgyűjtemény, magában foglalja a múzeum nyári diáktáborának és négy családi napnak a megrendezését is.
Az évente 14 ezer látogatót fogadó vármúzeum a projekt keretében bonyolítja le jövőre a vár napját, a múzeumok éjszakájának programjait és a Márton-napi vígasságot.
A támogatásnak köszönhetően az intézmény az eddigi múzeumpedagógiai programjait tartalmasabban tudja megvalósítani. A várépítés történetét például eddig üres dobozok segítségével mutatták be a diákoknak a múzeumi órákon, most egy háromdimenziós számítógépes animáció készül a 13. században épült, az 1500-as években reneszánsz stílusban átalakított műemlék évszázadairól.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 11. 10:00, szerda | Belföld
Joó István: a hatósági ellenőrzési rendszer működik, a gödi gyár soha senkit sem mérgezett meg
2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld
Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba
Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.
2026. Február 10. 13:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: indul a három az egyben képzés, összekapcsoljuk a technikumokat és az egyetemeket
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
