Városlista
2026. május 21, csütörtök - Konstantin

Hírek

2023. Március 29. 09:15, szerda | Belföld
Forrás: Ügyészség

Külföldről járt Magyarországra szeszes italokat lopni – videóval

Külföldről járt Magyarországra szeszes italokat lopni – videóval

A Fonyódi Járási Ügyészség nagyobb értékre, üzletszerűen, dolog elleni erőszakkal és folytatólagosan elkövetett lopás bűntette miatt gyorsított eljárásban állította bíróság elé azt a letartóztatásban lévő horvát állampolgárt, aki több üzletet is megkárosított Zala és Somogy vármegyékben.

A vád lényege szerint a húszas éveiben járó férfi 2023 januárjában kifejezetten abból a célból érkezett Magyarországra, hogy élelmiszer boltokból drágább alkoholos italokat lopjon.

A vádlott két nap alatt hét üzletben fordult meg, melyekből öt alkalommal járt sikerrel. A férfi módszere az volt, hogy egy kisebb, műanyag kosarat pakolt tele jobbára minőségi szeszes italokkal, majd azt a bejárati ajtó közelében hagyta. A terhelt ezt követően a kijáratnál kiment a boltból, de kis idő múlva visszatért és kihúzta a kosarat a bejáraton keresztül.

A fonyódi üzlet dolgozói azonban a férfit tetten érték és visszatartották a rendőrség kiérkezéséig.

A vádlott összességében 680.000 forint értékű termékeket tulajdonított el.

Az ügyészségi indítványokkal egyezően a Fonyódi Járásbíróság a vádlottal szemben három év hat hónap börtönbüntetést, négy év közúti járművezetéstől eltiltást szabott ki, valamint négy évre kiutasította Magyarország területéről. A döntés fellebbezések folytán nem jogerős.

A videófelvételt az egyik sértetti üzlet biztonsági kamerája rögzítette a bűncselekményről.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 21. 11:00, csütörtök | Belföld

Több parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Tisza-frakció

A rendszerváltozás újabb mérföldkövének nevezte az országgyűlési Tisza-frakció vezetője szerdán azt, hogy a képviselőcsoport benyújtotta első javaslatcsomagját, benne vizsgálóbizottság felállításáról szóló indítványokkal.

2026. Május 21. 07:12, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: a magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen

A magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen - mondta a miniszterelnök a lengyelországi Gdanskban, köszönetet mondva ezért.

2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól

Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.