Hírek
2012. Január 19. 18:31, csütörtök |
Belföld
Forrás: VMK
Magyar kultúra napi ünnepség

Paks Város Önkormányzata idén is ünnepi műsorral emlékezik meg nemzeti himnuszunk születéséről. Kölcsey Ferenc 1823 január 22-én írta a Himnusz kéziratát.
A Városi Művelődési Központban tartandó ünnepségen sor kerül a Paks Kultúrájáért díj átadására, valamint az intézmény ünnepélyes névátadójára, melyről rendkívüli ülésen döntött a képviselő-testület. A jövőben Csengey Dénes nevét viseli az intézmény.
Csengey Dénes író, publicista, a Magyar Demokrata Fórum alapító tagja és országgyűlési képviselője volt. Tragikus hirtelenséggel, fiatalon, 38 éves korában hunyt el.
Az ünnepség január 20-án (pénteken) lesz. Jöjjön el, ünnepeljük közösen a kultúrát!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta
2025. Szeptember 17. 07:31, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy korszak véget ért
Annak a korszaknak vége van, amikor azt tudtuk mondani, hogy tőlünk nyugatra minden jó, és semmi mást nem kell csinálni, mint lemásolni azt, ami ott történik
2025. Szeptember 17. 07:29, szerda | Belföld
KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit
Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt.
2025. Szeptember 17. 07:27, szerda | Belföld
OKF: a fűtési szezon közeledtével érdemes próbafűtést végezni
A közelgő fűtési szezon előtt, még a hidegebb időjárás beállta előtt érdemes otthon próbafűtést végezni, amelynek során időben kiderülhetnek az esetleges meghibásodások, és el lehet végeztetni a szükséges javításokat