Városlista
2026. február 11, szerda - Bertold

Hírek

2017. Június 21. 10:36, szerda | Belföld
Forrás: mti

Másodfokú viharjelzést adtak ki öt keleti megyére

Másodfokú viharjelzést adtak ki öt keleti megyére

Másodfokú viharjelzést, vagyis narancs riasztást adott ki Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) szerdán.

Mint az OMSZ honlapján olvasható: szerdán napközben keleten, északkeleten több helyen, másutt elszórtan várható zivatarok kialakulása.

A zivatart a rövid ideig tartó intenzív csapadék mellett viharos, 70-80 kilométeres sebességet elérő szél kísérheti. Legnagyobb eséllyel északkeleten, illetve az Alföld keleti felén heves vihar is előfordulhat, akár 90 kilométer/ órás szélrohamokkal, amit nagy méretű 2-4 centiméteres jég kísérhet - közli az OMSZ.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld

Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba

Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.

2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld

Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között

Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.