Városlista
2026. február 11, szerda - Bertold

Hírek

2020. Április 16. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Megdőlt az országos hidegrekord

Megdőlt az országos hidegrekord

Megdőlt az országos hidegrekord szerdára virradóra - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a honlapján.

Azt írták: egy markáns hidegfront mögött keddre körülbelül 15 fokkal hidegebb levegő érkezett az ország fölé, ennek következtében és a kevés felhő miatt erős volt az éjszakai lehűlés. Az országban a legalacsonyabb minimumhőmérsékletet szerda hajnalban a Nógrád megyei Zabaron mérték, ahol mínusz 8,9 fokig csökkent a hőmérséklet. Az eddigi, 2001-es országos rekord is Zabarhoz kapcsolódik, akkor mínusz 7,9 fok volt a településen.

Az előrejelzés szerint a következő napokban melegszik a levegő, ismét 20-25 fok körül alakulnak a maximumok, csak a jövő hét elején várható ismét lehűlés.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld

Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása

Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.

2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik

Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson

2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld

Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba

Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.