Városlista
2026. április 10, péntek - Zsolt

Hírek

2024. Március 28. 06:00, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Meteorológia: erős, a Dunántúlon és az ország középső részén viharos szél várható csütörtökön

Meteorológia: erős, a Dunántúlon és az ország középső részén viharos szél várható csütörtökön

Országszerte nagy területen megerősödik a szél csütörtökön, és leginkább a Dunántúlon és az ország középső részében lehet számítani viharos szélre - derül ki a HungaroMet Zrt. szerda délutáni videójából.

Az előrejelzés szerint szerda éjszaka hidegfront érkezik délnyugati irányból, emiatt mindenhol megvastagszik a felhőzet, többfelé várható zápor, de zivatar is kialakulhat. A hőmérséklet hajnalban 5-12 Celsius-fok közé süllyed. A délies szelet többfelé kísérik élénk, erős széllökések.

Csütörtökön a felhőzet fokozatosan felszakadozik, majd a délutáni órákban nyugat felől ismét felhősödés kezdődik, megint előfordulhatnak záporok. A hőmérséklet a délutáni órákban 15-21 fok között alakul.

Az előrejelzés szerint csütörtökön országszerte erős széllökésekre kell készülni, de leginkább a Dunántúlon és a középső országrészben viharos, óránkénti 60 kilométeresnél is erősebb széllökésekre kell számítani.

Pénteken a nap első felében még előfordulhat kevés csapadék, de a hosszú hétvégén napos idő várható időnként megerősödő széllökésekkel. Csapadékra nem kell készülni, és a hőmérséklet 20 fok felett alakul délutánonként.

Címkék: időjárás, szél

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld

Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.

2026. Április 08. 17:00, szerda | Belföld

Megkezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

Hamarosan megkezdődik a jelenleg legnagyobb magyarországi vasútfejlesztési projekt, a zalaszentiváni deltavágány közel 12 milliárd forintból megvalósuló beruházása - közölte keddi sajtótájékoztatóján Zalaegerszeg polgármestere.