Hírek
2016. November 21. 07:44, hétfő |
Külföld
Forrás: Sárközy Júlia, az MTI tudósítója jelenti:
Milánó nem fogad be több menedékkérőt
Az olasz belügyminisztérium nem helyez át több menedékkérőt Milánóba az észak-olaszországi város migránsokkal való telítettsége és a kialakult közbiztonsági helyzet miatt
- jelentette a Corriere della Sera olasz napilap vasárnap hangsúlyozva, hogy a befogadásra nemet mondó olasz városokban a római kormány kemény fellépésre készül.
Angelino Alfano olasz belügyminiszter bejelentése szerint Milánó teljesítette a migránsok befogadásában rá eső részt, és mostantól - rendkívüli eseteket kivéve - a városnak nem kell továbbiakat befogadni az Olaszország városai között szétosztott kvóták szerinti menedékkérőkből. A belügyi tárca vezetője hozzátette, hogy Milánóra nagy teher nehezedik főleg a befogadásra nemet mondó önkormányzatok miatt: a Milánó-megyében levő 134 önkormányzatból csupán 34 fogadott be menedékkérőket. Egész Olaszországban pedig a mintegy 8 ezer önkormányzatból 2600 mondott igent a menedékkérők kvótáira.
Giuseppe Sala milánói polgármester adatai szerint az észak-olaszországi városban több mint 3700 menedékkérőt fogadnak be, Milánó térségében 5400-t, egész Lombardia tartományban mintegy 23 ezret, ami az Olaszországban tartózkodó menedékkérők legnagyobb csoportjának, 13 százaléknak felel meg.
Milánó felmentést kapott a migránsok befogadása alól a városban megromlott közbiztonsági helyzet miatt is. A Milánóban élő dél-amerikai és más nemzetiségű közösségek tagjai között egyre gyakoribb az erőszakos bűncselekmény: a latin-amerikai bandák közötti leszámolásban november 12-én a Dominikai Köztársaságból származó egyik férfit a nyílt utcán üldözőbe vették és lelőtték. Péntek este fülöp-szigeteki fiatalok bandái között tört ki tömegverekedés, amelynek két sérültje lett.
A közbiztonsági helyzet miatt tovább emelték az olasz fegyveres erők Milánó utcáit felügyelő katonáinak számát: hétfőtől nyolcszáz katona járőrözik a városban.
A Corriere úgy értesült, hogy a december 4-i népszavazás után a római belügyminisztérium kemény kézzel kíván fellépni a menedékkérők befogadását elutasító önkormányzatokkal szemben. Ahol a polgármester nemet mond, vagy a helyi lakosság blokádokkal, tüntetésekkel akadályozza meg a menedékkérők elhelyezését, a prefektus lefoglalhatja az elszállásolásukra kiválasztott épületeket.
Utolsóként Molise tartományban Sesto Campano mondott nemet, akárcsak a Milánóval szomszédos Legnano, ahol 350 menedékkérőt akartak elhelyezni a volt kaszárnyában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 14:00, péntek | Külföld
Izrael ismét iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból
Az izraeli hadsereg az Irán elleni háború hatodik napján, csütörtökre virradóan újabb iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból, ami miatt három légiriadó is volt az éjjel
2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában
Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.
2026. Március 04. 11:00, szerda | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok biztosítja majd a Perzsa-öblön keresztül áthaladó tengeri kereskedelmet
Az Egyesült Államok fog biztosítást nyújtani a Perzsa-öbölön keresztül áthaladó tengeri kereskedelemnek - közölte kedden Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalán.
2026. Március 04. 07:19, szerda | Külföld
Az EU arra kéri Ukrajnát, hadd ellenőrizzék, mi van a Barátság vezetékkel
Ukrajna egyre nagyobb nyomás alá kerül annak érdekében, hogy engedélyezze az Európai Uniónak a Magyarországra és Szlovákiába irányuló, megrongálódott Barátság kőolajvezeték helyszíni ellenőrzését – írja a Financial Times.
