Hírek
2022. Július 10. 07:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
Mintegy félmillióan vonatoztak a Balatonra bő két hét alatt
Rekordutasszámot hozott a június 18-ai nyári menetrendváltást követő bő két hét a balatoni vasúti vonalakon: 458 ezren utaztak a tó irányába - közölte a MÁV-Start szombaton az MTI-vel.
A közlemény szerint az utasszám 2019-ben 258 ezer, tavaly pedig 310 ezer volt ugyanebben az időszakban.
Azt írták, hogy június közepétől jelentős kínálatbővítést hozott a főszezoni vasúti menetrend; a hőség és a tóparton is beinduló fesztiválszezon "nagyot dobott" a balatoni vonatok forgalmán, minden eddiginél többen szálltak vonatra.
Hozzátették, hogy a szezon első két hetében a déli parton nőtt nagyobb mértékben az utasforgalom.
Felhívták a figyelmet, hogy alapvetően minden balatoni vonaton lehet kerékpárt szállítani.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
