Városlista
2026. március 3, kedd - Kornélia

Hírek

2012. Április 21. 07:05, szombat | Külföld
Forrás: mno / MTI

Mobilon kértek segítséget a hajótörött menekültek

Mobilon kértek segítséget a hajótörött menekültek

A görög hatóságok megmentettek pénteken 151 illegális bevándorlót, akiknek a hajója zátonyra futott Elafoniszosz sziget közelében, amely a Peloponnészosz délkeleti csücskénél fekszik.

A menekültek mind jó egészségi állapotban lévő férfiak, de állampolgárságukat egyelőre nem lehetett megállapítani. Péntek délelőtt komppal egy közeli kikötőbe szállították őket – közölte a kikötői rendőrség sajtószolgálata.

A hajótörötteket nem a vízből kellett kimenteni, mert sziklákon és apró szigeteken menedéket találtak. Segítséget úgy tudtak kérni, hogy egyikük mobiltelefonon hívott egy európai segélyhívó számot.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 02. 10:00, hétfő | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán új vezetése tárgyalni akar

Irán új vezetése tárgyalni akar - közölte Donald Trump amerikai elnök a The Atlantic című lapnak nyilatkozva vasárnap, és hozzátette, hogy ő ezt el is fogadta.

2026. Március 02. 07:23, hétfő | Külföld

Dróntámadás érte az amerikai bázist Erbílben, ahol magyar katonák is szolgálnak

Dróntámadás érte az iraki Kurdisztán székhelyén, Erbílben üzemelő amerikai bázis egyik lőszerraktárát vasárnap - közölte a Clash Report hírportál az X-en.

2026. Március 01. 14:00, vasárnap | Külföld

Lezárják a Hormuzi-szorost

Az iráni Forradalmi Gárda közölte szombaton, hogy lezárják a hajóforgalom elől a Hormuzi-szorost, amelyen a világ tengeri olajforgalmának mintegy ötöde halad át.