Városlista
2026. február 8, vasárnap - Aranka

Hírek

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.

Nagy Márton a posztban hozzátette, elkötelezettek amellett, hogy megvédjék a magyar családokat és nyugdíjasokat az inflációval szemben, ezért folyamatosan figyelemmel kísérik az élelmiszerek árának alakulását és ha szükséges, azonnal beavatkoznak.

Az élelmiszerinfláció visszaszorítása közös érdek, ezért készen állnak minden szükséges intézkedés meghozatalára az árak kontrollálása érdekében - folytatta.

A miniszter közölte,"a családok érdekeit szem előtt tartva semmilyen lehetőséget, intézkedést nem zárunk ki, így a kötelező árstop újbóli bevezetését sem".

Kiemelten figyelnek az alapvető élelmiszerek - például a tej és tejtermékek - elérhetőségére és megfizethetőségére, hiszen ezek a családok vásárlásainak meghatározó részét képezik - számolt be.

Rámutatott, hogy első lépésként 100-ra bővítik az online árfigyelő rendszerben követett termékek körét. Az új termékek között, olyan alapvető élelmiszerek is helyet kaphatnak, mint a hal, a kávé, a tea, a rizs, a tejszín, a marhahús, a zsemle és a kakaópor.

"Azért dolgozunk, hogy a magyar emberek számára a mindennapi bevásárlás ne jelentsen nagyobb anyagi terhet. A családok és a nyugdíjasok érdekében mindent megteszünk azért, hogy az alapvető élelmiszerek ára stabil, kiszámítható és megfizethető maradjon"
- fogalmazott közösségi oldalán a miniszter.

Bejegyzést úgy zárta: ha nem sikerül a kereskedőknek és a beszállítóknak közösen az árakat csökkenteniük, "akkor nincs más választásunk, minthogy direkt módon beavatkozzunk az árakba".

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Február 08. 08:30, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni

Arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Digitális Polgári Körök szombati háborúellenes gyűlésén Szombathelyen.

2026. Február 08. 07:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: véget vetünk az elszalasztott lehetőségek időszakának

Április 12-én egyszer és mindenkorra véget vetünk az elszalasztott lehetőségek korszakának, az Orbán-Gyurcsány-korszaknak, a hanyatlásnak, az önkénynek és a közjavak szétlopásának

2026. Február 07. 16:00, szombat | Belföld

Hegyi Zsolt: minden eddiginél nagyobb lépés történt a MÁV-flotta megújítása felé

Plusz 50 ezer vasúti ülőhely: mintegy 100 távolsági és elővárosi motorvonat, csaknem 90 új InterCity-kocsi