Hírek
2019. Szeptember 13. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Napsütéses, meleg idő várható a hétvégén is

A hétvégén is meleg, napsütéses idő várható. Pénteken helyenként 29 fok is lehet, vasárnap viszont a leghidegebb órákban akár 5 fokig is hűlhet a levegő
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.
Pénteken túlnyomóan derült vagy gyengén felhős, száraz idő lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 7-15, a legmagasabb hőmérséklet 24-29 fok között várható.
Szombaton a többórás napsütés mellett néhol - inkább a Duna-Tisza közén és az Északi-középhegység térségében - előfordulhat futó zápor. A minimumhőmérséklet 10-17, a maximumhőmérséklet 20-26 fok között alakul, délen lesz napközben a melegebb.
Vasárnap teljesen kiderül az ég. Csapadék nem lesz. A leghidegebb órákban 5-13 fok lesz. Napközben 20-25 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését
2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld
Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.
2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság
Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját