Hírek
2024. December 12. 07:52, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Nemzeti konzultáció - Hidvéghi Balázs: már több mint kilencszázezren küldték vissza a kérdőívet
Már több mint kilencszázezren vettek részt a nemzeti konzultációban - közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán Budapesten.
A főváros XVI. kerületében megszervezett lakossági fórum előtti sajtótájékoztatón Hidvéghi Balázs azt mondta, a kormány néhány hete azért hirdette meg a nemzeti konzultációt, mert Magyarország gazdaságpolitikai fordulóponthoz érkezett, és csak akkor lehet sikeres, akkor lehet képes növekedést elérni és fenntartani, ha "gazdaságilag semlegesen kezeljük a nemzetközi kapcsolatainkat".
Ennek érdekében a Kelettel és Nyugattal is kereskedünk, mert ez előnyös Magyarország és az itt élők számára
- mondta.
A kormány ezért kérdezi meg a témában az emberek véleményét, eddig már több kilencszázezren küldték vissza a nemzeti konzultáció kérdőívét - hangsúlyozta.
Az államtitkár felhívta a figyelmet, hogy a konzultáció már online is kitölthető, és arra kért mindenkit, hogy a hátralévő, december 20-ig tartó időszakban éljen a lehetőséggel, mondja el a véleményét.
A kormány számos olyan intézkedést tervez a jövő évre, amely segíti a magyarokat, ilyen például a bérek emelése, a lakhatás fejlesztése, a kis- és középvállalkozások segítése, a tizenharmadik havi nyugdíj megvédése, a családi adókedvezmények folytatása, további emelése - sorolta.
A nemzeti konzultáció előzetes eredményeit még a végső összegzés, a parlamenti szavazás előtt közzé kívánja tenni a kabinet - emelte ki.
Hidvéghi Balázs szerint a korábbi konzultációk sora, az azok iránti állampolgári érdeklődés legitimálta, megerősítette a kormány szándékait, terveit.
A sajtótájékoztatót követő, a témában meghirdetett lakossági fórumon részt vett Szatmáry Kristóf, a Fidesz országgyűlési képviselője és Kovács Péter, a XVI. kerület kormánypárti polgármestere is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld
MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
2026. Július 07. 14:00, kedd | Belföld
Kármán András: a hét második felében megteszik az utolsó uniós jogi lépést az uniós források hazahozatala érdekében
2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről
Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.
2026. Július 07. 07:46, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza minden határt átlép, emberit, erkölcsit, jogállamit
A Tisza minden határt átlép: emberit, erkölcsit, jogállamit - közölte a Fidesz elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
