Hírek
2020. Július 16. 14:06, csütörtök |
Életmód
Forrás: mti
Online tanítják a stroke tüneteinek felismerését a Semmelweis Egyetem orvosai
Online tanítanak a stroke tüneteinek felismeréséről orvosok július 22-én, szerdán, a Semmelweis Egészségnapon - közölte a Semmelweis Egyetem szombaton az MTI-vel.
Az első gyanús jelre mentőt kell hívni a stroke betegekhez, hogy legyen esély a maradandó károsodás elkerülésére - írták, hangsúlyozva, hogy mindezt nehezíti, hogy az esetek 80 százalékában nem jár fájdalommal az agyi vérellátásban bekövetkező zavar. A közlemény szerint a civilizációs ártalmak által befolyásolt népbetegségek közül a legtöbb maradandó károsodást a stroke okozza.
Az egyetem arra is felhívta a figyelmet, hogy népbetegségek listáján a szívinfarktust követően az agyi infarktus, a stroke okozza a legtöbb halálesetet és ez vezeti a tartós rokkantságot okozó megbetegedések listáját is.
Az ingyenes online rendezvényre az egyetem honlapján lehet jelentkezni - tudatta az intézmény.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 06. 17:00, hétfő | Életmód
NASA-igazgató: az Egyesült Államok hónapokban mérhető versenyt fut Kínával a Holdra szállásban
Az Egyesült Államok hónapokban mérhető versenyt fut Kínával abban, hogy embert juttasson a Holdra - jelentette ki Jared Isaacman, az Egyesült Államok űrkutatási hivatalának (NASA) igazgatója vasárnap.
2026. Július 06. 16:00, hétfő | Életmód
A Toyota erősítette vezető helyét a magyarországi újautó-piacon
A Toyota megerősítette vezető helyét a magyarországi újautó-piacon 2026 első félévében, a japán márka 9929 jármű eladásával 12,9 százalékra növelte piaci részesedését
2026. Július 05. 15:00, vasárnap | Életmód
MTA: Magyarországon is látható lehet a sarki fény a hétvégén
Magyarország területére is lehúzódhat a hétvégén a sarki fény gyűrűje - közölte a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) a Facebook-oldalán pénteken.
