Hírek
2023. Szeptember 21. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
ORFK: adathalász csalók hirdetnek valótlan befektetést a Mol nevében
Adathalász csalók valótlan befektetés és valótlan hozam ígéretével próbálják becsapni az embereket - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata a rendőrség honlapján szerdán.
Mint írták, a Mol Nyrt. nevében a Facebookon közzétett hirdetés egy olyan hivatkozást tartalmaz, amely egy adathalász oldalra irányít.
A csalók több mint tízszeres hozamot ígérnek annak, aki regisztrál és azt követően pénzt utal. Az ilyen jellegű megtévesztő ajánlatok célja a személyes és banki adatok megszerzése, valamint a visszaélés azokkal - figyelmeztetnek.
Az ORFK azt kéri, hogy a linkre senki se kattintson rá, a hirdetést ne nyissa meg, ne adja meg sem személyes, sem bankkártyaadatait, ne utaljon pénzt.
Az eset kapcsán a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda csalás miatt indított nyomozást - olvasható a police.hu-n.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket
A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani
Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.
2026. Április 07. 10:00, kedd | Belföld
MÁV: április 7-étől Budapest-Kelenföld és Ferencváros között csak egy vágányon közlekedhetnek a vonatok
2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld
Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.
