Városlista
2026. július 13, hétfő - Jenő

Hírek

2023. Április 26. 13:08, szerda | Belföld
Forrás: mti

Pedofil fórum üzemeltetőivel szemben emeltek vádat

Pedofil fórum üzemeltetőivel szemben emeltek vádat

Vádat emelt a Budapesti IV. és XV. Kerületi Ügyészség egy bűnszervezet tagjaival szemben, amely egy több rétegű titkosított hálózaton keresztül gyermekpornográf tartalmak megosztására létrehozott fórumot működtetett.

A tájékoztatás szerint a fórum felhasználói gyermekek szexuális kizsákmányolásával kapcsolatos, súlyosan szeméremsértő felvételeket osztottak meg egymás között. Az ügy hat vádlottja közül az ügyészség többeket szexuális erőszakkal is vádol - jelezték.

A vádirat szerint a bűnszervezetet vezető 47 éves férfi a lakásán lévő szerverről üzemeltette a 2018-ban létrehozott pedofil chatoldalt, amelynek több ezer hazai és külföldi felhasználója, illetve napi szinten több száz látogatója volt - tudatta a főügyészség. Hozzátették: az ügy többi vádlottja rendszeres látogatója és felhasználója volt az oldalnak, és rendszeresen tettek hozzáférhetővé gyermekekről készült pornográf felvételeket.

A nyomozók a vádlottaktól lefoglalt eszközökön több tízezer gyermekpornográf felvételt találtak - hangsúlyozta a főügyészség.

Kitértek arra is, hogy a vád szerint a vádlottak közül négyen tizenkét év alatti gyermekekkel szexuális cselekményt is végeztek. Az egyik férfi a saját kisgyermeke, egy másik a nevelt lánya, míg a harmadik a féltestvére sérelmére követett el rendszeresen szexuális abúzust, amelynek felvételeit megosztották másokkal a fórumon - írták.

Az ügyben bűnszervezetben elkövetett gyermekpornográfia - több esetben minősített - bűntette, továbbá négy vádlott vonatkozásában tizenkettedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt nyújtott be vádiratot a bíróságra az ügyészség.

A vádlottakkal szemben az ügyészség fegyházbüntetést indítványoz, a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségének kizárásával, továbbá végleges hatályú eltiltást minden olyan foglalkozástól, amely révén az elkövetők kiskorúakkal kapcsolatba kerülhetnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld

OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament

A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.

2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld

Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le

Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton

2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld

Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon