Hírek
2017. Május 05. 16:52, péntek |
Külföld
Forrás: Baranyi László, az MTI tudósítója jelenti:
Romániában újabb halálos áldozatot követelt a kanyaró
Romániában az elmúlt héten több mint 170 új kanyarós megbetegedést jelentettek az egészségügyi intézmények, és újabb emberéletet is követelt a járvány, így 24-re emelkedett a kanyaró halálos áldozatainak száma
- derült ki a román közegészségügyi intézet pénteken közzétett összesítéséből. A 24. áldozat egy kanyaróval fertőzött, de más betegségekben is szenvedő kilencéves kislány, akit két hete kezeltek légzési elégtelenséggel a temesvári járványkórház gyermekgyógyászati részlegén, a halál közvetlen oka pedig tüdőgyulladás volt.
A közegészségügyi intézet honlapján megjelent legújabb összesítés szerint Romániában a héten 5290-re emelkedett a megerősített kanyarós esetek száma a betegség tavaly februári megjelenése óta. A járvány Románia csaknem teljes területére kiterjedt: a 41 megye közül mindössze Kovászna, Tulcea, Galati és Vrancea megyéből nem jelentettek kanyarós megbetegedést.
A legtöbb esetet az ország nyugati megyéiben regisztrálták: Krassó-Szörényből 965, Temes megyéből 950, Arad megyéből pedig 837 igazolt kanyarós megbetegedést jelentettek. A legtöbb áldozatot is az ország nyugati részében szedte a járvány: Temes megyében immár nyolc, Arad és Dolj megyében öt-öt, Krassó-Szörény megyében három halálos áldozatot követelt a járvány, de Calarasi és Szatmár megyében, illetve Bukarestben is meghalt már egy-egy beoltatlan gyermek kanyaróban.
Közben a román egészségügyi minisztérium honlapján társadalmi vitára bocsátottak egy törvénytervezetet, amely a szülőket és a közegészségügyi hatóságokat egyaránt felelőssé teszi, hogy a gyermekek megkapják a koruknak megfelelő védőoltásokat, szankciókat azonban nem szab meg. A tervezet szerint a tanintézményeknek a gyerekek beíratásakor oltási igazolást kell majd kérniük.
Romániában azt követően jelent meg a kanyarójárvány, hogy a szülők tömegesen kezdték megtagadni a betegség elleni vakcina beadatását gyermekeiknek. A kanyaró ellen beoltott gyerekek aránya egy év alatt 97-ről 80 százalék alá csökkent.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 19. 10:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump megerősítette, hogy Irán ismét megpróbálta lezárni a Hormuzi-szorost
Donald Trump amerikai elnök megerősítette szombaton, hogy Irán ismét megpróbálta lezárni a Hormuzi-szorost, miközben tartanak a tárgyalások Washington és Teherán között.
2026. Április 18. 15:00, szombat | Külföld
Uniós szóvivő: jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban
Jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban, az Európai Bizottság azonban felkészül a repülőgép-üzemanyagok esetleges, továbbra is aggodalomra okot adó ellátási hiányára
2026. Április 18. 08:32, szombat | Külföld
Donald Trump: Irán vállalta, hogy soha többé nem zárja le a Hormuzi-szorost
Irán beleegyezett abba, hogy soha nem zárja le újból a Hormuzi-szorost - írta Donald Trump amerikai elnök közösségi oldalán pénteken.
2026. Április 17. 10:00, péntek | Külföld
Donald Trump: tíznapos tűzszünetről állapodott meg Izrael és Libanon
Tíznapos tűzszünetről állapodott meg Izrael és Libanon - jelentette be Donald Trump amerikai elnök csütörtökön, miután egyeztetett a libanoni elnökkel és az izraeli miniszterelnökkel.
