Hírek
2018. Szeptember 07. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Szeptember 20-án lesz az egyetemi sport nemzetközi napja
Szeptember 20-án, az egyetemi sport nemzetközi napján mintegy 50 ezer hallgató részvételével tartja meg a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) a legnagyobb rendezvényét.
A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) csütörtöki tájékoztatása szerint az esemény központi helyszíne az Orczy-park lesz, ahol a magyar hallgatók a világ több mint 100 millió egyetemistájához csatlakoznak.
Az egyetemi sport nemzetközi napjának célja a többi közt, hogy világszerte ráirányítsa a figyelmet a sport fontosságára a felsőoktatásban. A MEFS és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) kezdeményezésére minden magyar felsőoktatási intézmény csatlakozott a rendezvényhez, így mindenhol egyetemi sportnapot tartanak majd.
A központi rendezvény házigazdája a Nemzeti Közszolgálati Egyetem lesz, ahol a sportnap keretében megrendezik a Budapesti Egyetemi Sportfesztivált is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld
Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást
Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
