Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2012. Május 22. 07:03, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Tilos lesz tartósan láncra kötni a kutyát

Tilos lesz tartósan láncra kötni a kutyát

Megemelné az állatvédelmi bírság összegét és szigorítana egyes állattartási szabályokon a Vidékfejlesztési Minisztérium.

Derül ki a tárca állatvédelmmel foglalkozó kormányrendelet módosítását kezdeményező, egyeztetésre bocsátott tervezetéből - írja a Békés Megyei Hírlap.

A dokumentum egyebek mellett meghatározná, hogy mekkora űrtartalmú akváriumban tartható hal vagy más gerinces állat, de azt is, hogy milyen feltételekkel, milyen hosszú láncra köthető ki egy kutya. 2016-tól pedig egyáltalán nem szabad majd kutyát „tartósan” láncra verni.

A kutya-, macska- és görénykölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kellene tartani, és a kutyák farkát csak kurtítani szabadna, azt is csak az állat hétnapos koráig. Az új szabályozás tiltaná, hogy díszhalakba — azok látványosabb külleme érdekében — festékanyagot fecskendezzenek. A bírságok is szigorodnának, mert a jelenlegieknek nincs visszatartó erejük. A Békés megyei állatvédők szerint a legnagyobb problémát az előírások betartatása és ellenőrzése okozhatja.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld

BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig

2026. Augusztus 04. 07:00, kedd | Belföld

Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében

Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében - közölte a Duna Médiaszolgáltató Zrt. Sajtó és Marketing Irodája hétfőn az MTI-vel.