Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2018. Június 29. 18:30, péntek | Belföld
Forrás: mti

Több milliárd forintból erősítik a gátakat a Hármas-Körösön

Több milliárd forintból erősítik a gátakat a Hármas-Körösön

A mértékadó árvízszintnél csaknem egy méterrel magasabbra emelik a Hármas-Körös jobb parti, csaknem öt kilométer hosszú gátját Gyomaendrőd térségében

- közölte a Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kövizig) a minap A tájékoztatás szerint az uniós és hazai forrásból finanszírozott, több mint hárommilliárd forintba kerülő beruházást az indokolja, hogy a korábbi vizsgálatok szerint a "Tisza-völgyi árvízvédelmi rendszer tartalékai a legtöbb folyószakaszon kimerültek", és ha nem állítják meg a nagyvízi meder vízszállító képességének csökkenését, akkor az árvízi biztonság jelentős csökkenésével kell számolni.

Az Országos Vízügyi Igazgatóság és a Kövizig konzorciuma által, a Széchenyi 2020 program keretében megvalósítandó beruházásnak 2021. február 28-ig kell elkészülnie.

Az érintett terület Mezőtúr és Gyomaendrőd közigazgatási területén található. A töltésfejlesztés mellett megerősítik az altalajt, újjáépítik a peresi gátőrházat, megújul a telepen a munkáspihenő és a szertár épülete. Több másik gátőrházi bekötőutat is korszerűsítenek, a vízmércéket pedig áthelyezik.az MTI-vel.

Címkék: gát, hármas-körös

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.