Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2023. Június 06. 14:37, kedd | Belföld
Forrás: mti

Több mint 150 millió forintnyi hamisított terméket, köztük LEGO-játékot foglalt le a NAV

Több mint 150 millió forintnyi hamisított terméket, köztük LEGO-játékot foglalt le a NAV

Hamis LEGO-játékot, szabadidőruhákat és partiszetteket foglalt le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), a 153 millió forint értékűrakományra az M43-as autópályán egy bolgár rendszámú kamionban ellenőrzésekor bukkantak.

A NAV munkatársai a Krak-éri pihenőhelyén állították meg a Görögországból érkező teherautót, amely fennakadt a kockázatelemzésen. A raktérből ledlámpák, párnák, kések, úszósapkák és papíráruk között az eredeti LEGO-hoz a megtévesztésig hasonló, 180 darab játék, 330 "Palm Angels" feliratos szabadidőruha-szett, valamint a Wednesday horrorkomédia szereplőinek fotóival díszített, 17 ezer partikészlet került elő - sorolták.

A játékokról és a többi áruról is megállapították, hogy az eredetinél szemmel láthatóan is jóval silányabb minőségűek.

Az előzetes szakértői vélemény szerint valamennyi termék hamisított, amely a védjegy tulajdonosának engedélye nélkül került forgalomba.

A NAV pénzügyőrei a mintegy 18 ezer hamis árut lefoglalták, és iparjogvédelmi, valamint szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése miatt eljárást indítottak - olvasható a közleményben.

Címkék: hamis áru, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld

Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn

Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet

Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok

Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a miniszter a Facebook-oldalán.