Hírek
2021. November 11. 07:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több mint 5,3 milliárd forint értékű adózatlan cigarettát foglaltak le
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai Tolna megyében az egyik kikötőnél, valamint egy Pest megyei raktárban összesen 2,8 millió doboz zárjegy nélküli cigarettát foglaltak le,
amelynek kiskereskedelmi értéke meghaladja az 5,3 milliárd forintot - mondta a NAV Dél-dunántúli Bűnügyi Igazgatóságának igazgatója szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.
Drabos Imre alezredes hozzátette, hogy mindez a költségvetésnek áfa és jövedéki adónemben 3,8 milliárd forint vagyoni hátrányt okozott. Az ügyben költségvetési csalás és pénzmosás bűntett elkövetésének gyanújával indítottak nyomozást.
A Magyarországon eddig példátlan értékű fogás után négyen már letartóztatásban vannak - jegyezte meg.
Az alezredes elmondta, október 11-én délután a bevetési igazgatóság járőrei egy bárka kipakolását ellenőrizték az egyik Tolna megyei kikötőben. A hajó rakománya az okiratok szerint ezer tonna étkezési só volt, amelyet 25 kilogrammos kiszerelésű zsákokban tároltak, ezeket pedig a rakodás megkönnyítése érdekében 750 nagyobb zsákban helyezték el. A pénzügyőr járőrök azonban az egyik ilyen nagyobb zsákban nemcsak étkezési sót, hanem cigarettát is találtak.
Az alezredes hozzátette, leleményesek "azok a bűnözők, akik cigarettában utaznak", ugyanis korábban már konzervek és fűrészáruk közé rejtett cigarettát is találtak. A jelenlegi esetről megjegyezte, a pénzügyőrök öt napig számolták a kikötőben talált csempészcigarettákat. Ekkora mennyiséggel egyetlen helyszínen még soha nem találkoztak - mondta.
Az eset felderítésére nyomozócsoport alakult, amely költségvetési csalás és pénzmosás bűntett gyanúja miatt kezdte meg a munkáját. Ennek eredményeként jutottak el Pest megyébe, ahol egy raktárnál körülbelül 460 ezer doboz cigarettát találtak, ráadásul három embert tetten értek a cigaretta pakolása közben. Később további egy emberrel bővült a gyanúsítottak köre.
Drabos Imre elmondta, tartani lehet attól, hogy az elkövetők összebeszélnek, befolyásolnák a tanúkat, tárgyi, okirati bizonyítékokat semmisítenének meg, ezért a Szekszárdi Járásbíróság elrendelte az őrizetben lévő négy ember letartóztatását. Az akció külföldi szálait nemzetközi bűnügyi együttműködésben az Europol koordinálja.
Közölte, a felderített és lefoglalt cigaretták nem hamisítványok, ezeket legálisan működő cigarettagyárakban állították elő, jellemzőjük, hogy azokat az előállítás után egy másik országba exportálják, ahol szinte kivétel nélkül a feketepiacra kerülnek.
Drabos Imre a lefoglalt 2,8 millió doboz (57 millió szál) cigarettáról elmondta, hogy ez a mennyiség a legális dohányforgalmazási adatokat tekintve Tolna megyében a nemzeti dohányboltokon keresztül öt hónapon át szolgálná ki a fogyasztói igényeket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön
Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé
2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld
Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának
Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.
2026. Március 02. 07:25, hétfő | Belföld
Napos, az átlagosnál enyhébb, tavaszias idő várható március első hetében
Jellemzően napos, tavaszias idő várható március első hetében
2026. Március 01. 13:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: egy fokozattal megemeltük a terrorfenyegetettség készültségi szintjét
Összeült a Védelmi Tanács, megemeltük a terrorfenyegetettség szintjét egy fokozattal - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombat este közzétett Facebook-videójában.
