Hírek
2011. Október 27. 07:13, csütörtök |
Külföld
Forrás: HírTV
Tömeges kivégzés Líbiában?
Több mint 250 holttestet fedeztek fel Szirt városában: a halottak feltételezhetően Moammer Kadhafi megbuktatott líbiai vezető támogatói közül kerültek ki – írta szerdán a Newkerala.com című indiai hírportál.
A 267 holttestet a napokban fedezték fel Szirtben, illetve annak külvárosaiban, és többségében Kadhafi hívei voltak, akiket a múlt héten gyilkoltak meg – közölték a vöröskereszt munkatársai a Quryna című líbiai napilappal. Az informátorok szerint a holttesteket először megszámolták és lefényképezték, majd tömegsírba fektetve eltemették őket Szirt közelében. A Quryna jelentése szerint többségüket láthatóan kivégezték. Az új líbiai vezetés, az Átmeneti Nemzeti Tanács (ÁNT) ígéretet tett arra, hogy az eset körülményeit kivizsgálják, és megbüntetik a felelősöket.
Mindez azután történt, hogy kevesebb mint egy hete 53 holttestet találtak egy szirti szálloda kertjében. A Human Rights Watch (HRW) nemzetközi jogvédő szervezet szerint az áldozatok Kadhafi hívei voltak, akiket nagy valószínűséggel a felkelők végeztek ki. A szervezet ekkor arra figyelmeztetett: ha nem vizsgálják ki a bűntettet, az jelzés lesz arra vonatkozóan, hogy a Kadhafit legyőző erők bármit megtehetnek, nem kell tartaniuk a következményektől.
A HRW tíz további tetemet fedezett fel Szirt másik részén, amelyeket a szervezet nem tudott azonosítani. Szirti orvosi források szerint Kadhafi hívei szintén végrehajtottak kivégzéseket.
A bukott líbiai vezetőt múlt hét csütörtökön fogták el az ÁNT csapatai Szirtben, miközben megkísérelte elhagyni szülővárosát. Kadhafi fejlövést kapott, s egyelőre nem tudni, hogy elfogói végezték-e ki, vagy a helyszínen zajló tűzharc áldozata lett.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 18. 15:00, szerda | Külföld
Koszovó szerint fenyegetést jelentenek a Szerbia által beszerzett kínai rakéták
2026. Március 18. 13:00, szerda | Külföld
Uniós vezetők: az EU intenzív megbeszéléseket folytat a Barátság kőolajvezeték újraindítása érdekében
2026. Március 18. 12:00, szerda | Külföld
Ukrán kormányfő: Ukrajna megkapta az európai uniós csatlakozás teljes feltételcsomagját
Az ukrán delegáció Brüsszelben megkapta az Európai Uniótól a csatlakozás feltételeit a három utolsó tárgyalási klaszterre vonatkozóan, ezt követi a tárgyalások sikeres lezárása és a csatlakozási szerződés aláírása
2026. Március 17. 12:00, kedd | Külföld
Brit miniszterelnök: Nagy-Britanniát nem fogják belerángatni ebbe a háborúba
Nagy-Britanniát \"nem fogják belerángatni\" az iráni háborúba és a szélesebb térségben kialakult konfliktusba - mondta Keir Starmer brit miniszterelnök a a Downing Streeten tartott hétfői sajtóértekezletén.
