Városlista
2026. április 9, csütörtök - Erhard

Hírek

2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban

Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban

Ma többfelé, és ismétlődő jelleggel várható zivatarok kialakulása az országban, melyekhez elsősorban felhőszakadás (jellemzően >30 mm, helyenként >50 mm) társulhat, de jégeső (döntően 1-2 cm), és viharos széllökés (nagyrészt 60-80 km/h) is kísérheti őket. A keleti, északkeleti területeken heves zivatar sem kizárt, erősen viharos (>90 km/h) széllökés és nagyobb méretű jégeső (>2 cm) kíséretében. Estére a nyugati, délnyugati területeken már jelentősen csökken a zivatarhajlam.

Címkék: időjárás, vihar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld

Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.

2026. Április 08. 17:00, szerda | Belföld

Megkezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

Hamarosan megkezdődik a jelenleg legnagyobb magyarországi vasútfejlesztési projekt, a zalaszentiváni deltavágány közel 12 milliárd forintból megvalósuló beruházása - közölte keddi sajtótájékoztatóján Zalaegerszeg polgármestere.