Városlista
2026. június 16, kedd - Jusztin

Hírek

2011. Augusztus 25. 14:29, csütörtök | Kék hírek
Forrás: HírTV

Világháborús bombákat találtak

Világháborús bombákat találtak

Világháborús bombákat találtak Győrben és Egerben. A győri Audi-üzem építése közben két, egyenként 100 kilogrammos szovjet bombát találtak, mindkettőt megsemmisítették a tűzszerészek. Senkit sem kellett kilakoltatni.

Egerben viszont szinte az egész belvárost ki kellett üríteni egy negyedtonnás robbanószerkezet miatt, amelyet egy munkagép fordított ki a földből. A hatóságok 400 méteres körzetben költöztették ki a lakókat, akiket átmenetileg egy általános iskolában helyeztek el. A talált szerkezet egy oldalgyújtós repülőbomba, erős romboló hatású. A fővárosból hívtak hozzá tűzszerészeket és páncélozott járműveket, amelyekkel el lehet szállítani a helyszínről. (da)

hírTV

Címkék: bomba

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 16. 13:00, kedd | Kék hírek

Megöltek egy 85 éves nőt Budapesten, keresik az elkövetőt

Gyilkosság történt hétfőn éjszaka Budapesten, a Práter utcában, az áldozat egy 85 éves nő, az elkövetőt keresik - derül ki a Budapesti Rendőr-főkapitányság közléséből, amelyet a police.hu oldalon hoztak nyilvánosságra.

2026. Június 08. 11:00, hétfő | Kék hírek

Második világháborús bomba került elő Gyulafirátóton

Második világháborús szovjet bomba került elő a Veszprémhez tartozó Gyulafirátóton, a Felső újsoron - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ügyelete vasárnap délután az MTI-vel.

2026. Június 01. 11:00, hétfő | Kék hírek

Magyar busz szenvedett balesetet Dél-Csehországban, többen megsérültek

Egy magyar rendszámú autóbusz és egy szlovák személyautó ütközött össze vasárnap délután Dél-Csehországban – közölte a cseh rendőrség.